رييس اتحاديه چاپخانه داران و ليتوگرافي داران اصفهان: نمايشگاه اصفهان دروازه بازار جنوب و شرق كشور است

رييس اتحاديه چاپخانه داران و ليتوگرافي داران اصفهان: نمايشگاه اصفهان دروازه بازار جنوب و شرق كشور است

1392/7/17 1859 0

رييس اتحاديه چاپخانه داران و ليتوگرافي داران اصفهان: نمايشگاه اصفهان دروازه بازار جنوب و شرق كشور است

رییس اتحادیه چاپخانه داران و لیتوگرافی داران اصفهان گفت: نمایشگاه، پل ارتباطی میان ما و مسؤولان و فرصت مناسبی است تا پیرامون مسایل و مشکلات صنفی، تبادل نظر کرده و نقطه نظرات و حمایت مسؤولان را اخذ کنیم.

محمد علی انصاری در گفت و گو با واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در آستانه برپایی دهمین نمایشگاه بین المللی صنایع چاپ، تبلیغات و بسته بندی که از 7 تا 10 آبان ماه در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی استان واقع در پل شهرستان برگزار می شود، افزود: غرفه اتحادیه چاپ در این نمایشگاه، پاسخگوی نیاز و سؤالات اعضا خواهد بود و علاوه بر آن اطلاعات، مشاوره و راهنمایی لازم را برای متخصصان، مسؤولان و کارمندان ادارات و یا فعالان شهرستان های استان انجام خواهد داد.

وی با اشاره به نقش نمایشگاه ها در توسعه صنایع اظهار داشت: اصفهان بازار مناسبی در شرق و جنوب کشور است و غرفه داران ضمن معرفی توانمندی خود در این نمایشگاه، می توانند ظرفیت های خود را به این بازار وسیع معرفی کنند. از این رو غرفه داران نباید به این نمایشگاه تنها به چشم یک بازار داخلی نگاه کنند.

انصاری اعلام کرد: اگرچه حضور واحدهای صنفی دارای مجوز در این نمایشگاه در اولویت و جزء شرایط و قوانین بوده است اما اتحادیه از حضور واحدهای فعالی که هنوز موفق به اخذ پروانه صنفی نشده اما مورد تأیید هستند، حمایت می کند.

رییس اتحادیه چاپخانه داران و لیتوگرافی داران تأکید کرد: اگرچه این نمایشگاه هنوز با نقطه ایده آل خود فاصله دارد اما برآورده کردن این انتظارات دیگر بر عهده شرکت نمایشگاه های استان نیست بلکه انتظاراتی است که مسؤولان اداره ارشاد و سازمان صنعت و معدن باید در قبال آن پاسخگو باشند چرا که هنوز به مقوله چاپ و بسته بندی به عنوان یک صنعت نگاه نمی شود و نمایشگاه نقطه امیدی برای این تغییر نگرش هاست.

انصاری حضور نمایندگان مجلس، مسؤولان اداره دارایی، کار، تعاون و فرهنگ و ارشاد در این نمایشگاه را ضروری دانست و اضافه کرد: امیدواریم این مسؤولان از نمایشگاه بازدید داشته باشند تا مذاکرات و نشست های مثمرثمری برای دفاع از حقوق صنفی خود ترتیب دهیم.  

وی ادامه داد: متأسفانه مسؤولان یا در نمایشگاه حضور ندارند و یا با شتاب و عجله به بازدید از غرفه ها می پردازند و این مشکل تمام نمایشگاه های کشور است. از سوی دیگر صنعت چاپ، صنعتی خدماتی است که تنها کالای قابل ارایه و فروش آن مرکب و کاغذ است، بنابراین نمایش ماشین آلات در این نمایشگاه ها بسیار مهم است در حالی که این کار برای غرفه دار هزینه بر است و برخی مجموعه ها ترجیح می دهند ماشین آلات خود را در سایت خود به نمایش در آورند.  

وی تصریح کرد: کشور آلمان که مهد صنعت چاپ جهان است، نمایشگاه چاپ را هر 4 سال یک بار در یکی از شهرهای خود برگزار می کند بنابراین برگزاری هر ساله نمایشگاه سالانه صنعت چاپ در شهری نظیر اصفهان، بدون مشارکت و حمایت همه جانبه و مستمر مسؤولان سازمان های مرتبط میسر نخواهد بود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر